ÖVRIGT / Textilier & Vintage / Handdukar 15124011
*
nr 1512 4011
Handdukar
30 st, olika
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2022
kl 19:55:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 21:32:07
1
Vinnande bud
19/12 18:31:47
2
350 kr
19/12 18:31:47
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: handdukar olika textilier vintage
-
9062 Parti linneduk..
6 dukar om 110x330 cm, 130x190 cm, 160x200 cm, 115..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
3127 Resväska
Läder, 1940-tal, 51x31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:03
*
Handdukar
Läs om budbetjänten
nr 1512 4011
Handdukar
30 st, olika
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/12 21:32:07 | 1 | Vinnande bud |
19/12 18:31:47 | 2 | 350 kr |
19/12 18:31:47 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: handdukar olika textilier vintage
-
9062 Parti linneduk..
6 dukar om 110x330 cm, 130x190 cm, 160x200 cm, 115..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
3127 Resväska
Läder, 1940-tal, 51x31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:03